Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z niemalże całego świata można było zobaczyć w Parku Wilsona {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z niemalże całego świata można było zobaczyć w Parku Wilsona {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO}
16-08-2011 01:16   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Polski, Azerbejdżanu, Kolumbii, Holandii, Słowacji i Meksyku wystąpiły w poniedziałek podczas Biesiady Ludowej w Parku Wilsona, która zainaugurowała XI Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2011".

Na początek Biesiady Ludowej zaprezentował się gospodarz - Zespół Tańca Ludowego "Poznań" przy AWF. Po nim na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej "Połoniny".

W muszli koncertowej wystąpiło także sześć grup folklorystycznych z zagranicy: Shirvan Mugham Uchluyu z Azerbejdżanu, Gropo Experimental De Danza De Casanare "Zaite" z Kolumbii, "Nairy" z Armenii, "Palona" z Holandii, "Toplan" ze Słowacji a na zakończenie "Vallarta Azteca" z Meksyku.

W festiwalu bierze udział ponad 250 tancerzy z całego świata, którzy przyjeżdżają do Wielkopolski żeby zaprezentować swoją kulturę. Mieszkańcy Wielkopolski w ciągu kilku dni mają okazję poznać i podziwiać folklor tak odmiennych krajów jak Kolumbia, Armenia czy Azerbejdżan - mówi Martyna Poprawska, dyrektor Biura Organizacyjnego Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje".

Każdy zespół porywał do tańca zgromadzoną w Parku Wilsona publiczność. Najbardziej rozbawił poznaniaków zespół "Toplan" ze Słowacji, który zachęcił do wspólnego zatańczenia "Kaczuszek". Najbardziej wytrwali panowie mogli na zakończenie Biesiady Ludowej zatańczyć wspólnie z Meksykankami, a panie z Meksykanami.

XI Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2011" potrwa do niedzieli, 21 sierpnia. Organizatorzy przewidzieli też koncerty w innych miastach Wielkopolski: we Wronkach (we wtorek), w Lesznie (w czwartek) i w Swarzędzu (w piątek). Natomiast przedostatniego dnia imprezy po Poznaniu będzie jeździć festiwalowy tramwaj, zaś o godz. 16:00 z pod pomnika Starego Marycha ulicą Półwiejską pod Stary Browar przejdzie barwny i rozśpiewany korowód z wszystkimi uczestnikami "Integacji".

Festiwal zakończy w niedzielę koncert finałowy "Muzyka w Folklorze Świata" na Trybunach Ziemnych nad Jeziorem Maltańskim.

Portal lazarz.pl jest patronem medialnym XI Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje".

ZOBACZ WIDEO


Komentarze (1)

16-08-2011 15:02:31
qba
To był piękny koncert.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: