Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już pół roku trwają remonty. Na Rondzie Jeziorańskiego układają już sieć trakcyjną {RAPORT} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już pół roku trwają remonty. Na Rondzie Jeziorańskiego układają już sieć trakcyjną {RAPORT}
29-02-2012 15:28   Janusz Ludwiczak
Równo za 100 dni rozpocznie się Euro 2012, zaś pierwszy mecz w Poznaniu zostanie rozegrany dokładnie 10 czerwca. Dokładnie pół roku trwa przebudowa ulicy Roosevelta i Ronda Jeziorańskiego, a także przedłużenie PeSTki do Dworca Zachodniego. Przedstawiamy nasz comiesięczny raport z placów budowy.

Rondo Jeziorańskiego: Torowisko zalewane betonem, montują sieć trakcyjną

Przebudowa Ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego rozpoczęła się dokładnie 3 września 2011 r. Gotowe jest już nowe torowisko, które drogowcy zalewają betonem. Po nim poruszać będą się tramwaje i autobusy. Stoją już nowe słupy trakcyjne i rozpoczął się montaż sieci, z której będą korzystać pantografy tramwajów.


Grunwaldzka: Remont trwa niespełna miesiąc, przygotowują podkład pod nowe torowisko

7 lutego rozpoczął się remont ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od Matejki do Bukowskiej. W ciągu dwóch dni rozebrana została sieć trakcyjna, a tydzień od rozpoczęcia prac zniknęło stare torowisko. Obecnie na placu budowy układany jest podkład pod przyszłe torowisko tramwajowe.


Roosevelta: Widać już filary przyszłego wiaduktu

Postęp prac widać na przebudowywanej ulicy Roosevelta. Budowlańcy zakończyli montaż drutów zbrojeniowych pod przyszłe filary wiaduktu. Zostały one zalane betonem. Pozostaje pytanie, czy do końca maja będzie gotowy już nowy wiadukt, na którym powstaną trzy jezdnie, droga rowerowa i nowy chodnik?


PeSTka: Siarczysty mróz i śnieg wstrzymał budowę. Przejście podziemne nie będzie gotowe na Euro?

Temperatury sięgające nawet -15°C spowodowały, że budowa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego przystopowała. Robotnicy przenieśli się na prace prowadzone wewnątrz tunelu, łączącego Dworzec Zachodni z peronem 6. Rozbierane są stare schody i prowadzone są prace instalacyjne. Wykonawca nie musi się spieszyć, zakończenie inwestycji przewidziane jest do końca grudnia. Kilka dni temu Radio Merkury informowało, że do końca kwietnia nie uda się zakończyć przebudowy przejścia podziemnego łączącego Dworzec Zachodni z peronami i starym budynkiem Dworca Głównego. Prace zostały przedłużone do czerwca, jednak przejście podziemne ma być udostępnione na Euro. Czy tak będzie? Przekonamy się za 100 dni.


Dworzec: Gotowy jest już dach nowego budynku, rozpoczął się montaż szyb

Postęp prac na budowie nowego dworca przedstawiamy w artykule: "100 dni przed Euro pokazujemy nowy dworzec od środka {GALERIA ZDJĘĆ}", gdzie 100 dni przed Euro zajrzeliśmy z aparatem na budowę nowego dworca kolejowego i pokazujemy go od wewnątrz.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: