Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tragedia w kościele przy Stolarskiej. Ksiądz odebrał sobie życie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tragedia w kościele przy Stolarskiej. Ksiądz odebrał sobie życie
21-01-2021 13:37   Janusz Ludwiczak
W środę jeden z księży popełnił samobójstwo w kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej. To były wikariusz, który wcześniej był się wyspowiadać.

Zwłoki znalazła jedna z parafianek, o czym informuje "Głos Wielkopolski". Ksiądz był byłym wikariuszem w Parafii Michała Archanioła, doskonale znał go proboszcz. W ostatnim czasie pełnił posługę duszpasterską w jednej z podpoznańskich parafii.

– "To ogromna tragedia. Wszyscy jesteśmy w szoku i zastanawiamy się, dlaczego do tego doszło. To był bezkonfliktowy ksiądz. Był wikariuszem w naszej parafii, a potem poszedł służyć do innej parafii. Nie miałem z nim dużego kontaktu. Zadzwonił do mnie, że chciałby się wyspowiadać i przyjechał do kościoła. Niedługo po spowiedzi przybiegła parafianka, że w przedsionku powiesił się ksiądz. Każdy z nas zastanawia się, czy można było coś zrobić, żeby tego uniknąć. Podczas spowiedzi nie zapaliła mi się żadna lampka w głowie. Nic na to nie wskazywało" – powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" ks. Eugeniusz Guździoł, proboszcz parafii św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej.

Policja wykluczyła udział osób trzecich, nie było to zdarzenie o charakterze kryminalnym.

Ks. Marian Kasperek święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1994 r. W Parafii Michała Archanioła przy Stolarskiej wikariuszem był przez niespełna rok - od października 2012 do 1 lipca 2013 r., potem został mianowany proboszczem Parafii św. Michała Archanioła w Chwałkowie Kościelnym.

1 grudnia 2020 r. objął probostwo w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gulczu, jednak po krótkim okresie został przeniesiony do parafii pw. św. Marcina w Kaczkowie (gm. Rydzyna). Z dniem 20 stycznia miał zostać skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Świętej Trójcy na poznańskim Dębcu.

Jak poinformowała Archidiecezja Poznańska we wtorek, 26 stycznia o godz. 11:00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kostrzynie odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa, po niej pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Cmentarnej w Kostrzynie.


Fot: Janusz Ludwiczak

#stop hejt
Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: