Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie można zobaczyć tablicy Kazimierza Nowaka odsłoniętej przez Ryszarda Kapuścińskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie można zobaczyć tablicy Kazimierza Nowaka odsłoniętej przez Ryszarda Kapuścińskiego
06-01-2020 01:32   Janusz Ludwiczak
13 lat temu, 25 listopada 2006 w holu dworca Ryszard Kapuściński odsłonił tablicę pamiątkową poświęconą podróżnikowi Kazimierzowi Nowakowi, który pokonał 40 tys. km pieszo i rowerem po Afryce. Jednak tablicy tej nie można zobaczyć, gdyż nie tylko nie można do niej dojść, ale zasłaniają ją czarne kotary, w związku z działalnością Food Hall w budynku starego dworca kolejowego.

Czy zatem tablica Kazimierza Nowaka nie powinna zostać przeniesiona na nowy dworzec, by mogła być bardziej dostępna?

– Ta tablica nie pasuje do nowego dworca, nie jest to miejsce klimatyczne, jest tam chaos, ta tablica zginie, nie będzie widoczna – powiedział Łukasz Wierzbicki, autor książek o Kazimierzu Nowaku, który w 2006 r. odsłaniał tablicę wraz z Ryszardem Kapuścińskim.

A może dobrym pomysłem byłoby przeniesienie tablicy na Lodową, gdzie w kamienicy pod numerem 32.

– Myśleliśmy razem z Maciejem Pastwą o przeniesienie jej na nowy Skwer im. Kazimierza Nowaka na Rynku Łazarskim, ale architekt nie przewidział tego w swoim projekcie. Rozważaliśmy również umieszczenie jej na kamienicy na Lodowej, w której mieszkał Kazik, jednak nie są to miejsca odwiedzane przez turystów i podróżnych – uważa Łukasz Wierzbicki.


R E K L A M A

Komentarze (1)

07-01-2020 12:03:38
pyra
Tylko w Poznaniu i w Polsce, problemy z tablica, nie mozna tam przeniesc bo ten sie nie zgadza, nie mozna gdzie indziej przeniesc bo miejsce nieklimatyczne, nie mozna, nie mozna, nie mozna. Niedobrze sie robi, wezcie sie w garsc ludzie i przestancie stwarzac sztuczne problemy i pokazywac jak jeden, drugi i trzeci maja wladze nad tablica i jej miejscem gdzie powinna wisiec. Nie dziwie sie, ze wszyscy w Polsce skloceni, nawet w tak malej sprawie nie mozna sie dogadac a co dopiero wyzej i jeszcze wyzej. Zenada !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Entlik Pętlik Wiosny Pamiętnik" - spektakl Teatru Mozaika dla dzieci

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: